E. Macron sa na jadrovej ponorke zúčastní simulácie odpálenia rakety

Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Foto: TASR/AP

Paríž 4. júla (TASR) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa dnes zúčastňuje na simulácii odpálenia rakety na palube jadrovej ponorky v Atlantickom oceáne. Takýmto spôsobom chce poukázať na podporu nukleárnych síl svojej krajiny ako odstrašujúceho prostriedku, píše agentúra AP.

Simulácia je súčasťou Macronovej celodennej návštevy základne námorných jadrových síl na polostrove Ile Longue na pobreží Bretónska. Cesta francúzskeho prezidenta prišla krátko po tom, ako Severná Kórea oznámila, že otestovala medzikontinentálnu balistickú strelu.

Macronova kancelária uviedla, že prezident si prezrie objekt výroby a testovania bojových hlavíc a následne strávi niekoľko hodín pod hladinou Atlantického oceánu na palube jadrovej ponorky Le Terrible, kde sa zúčastní na simulovanom odpálení rakety.

Francúzsko bude po odchode Británie z Európskej únie jedinou krajinou EÚ disponujúcou atómovými zbraňami. Podľa francúzskej ústavy rozhoduje o použití nukleárnych rakiet prezident krajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.