Štyri arabské štáty hrozia Kataru ďalšími opatreniami

Na archívnej mesto Dauha (Katar). Foto: TASR/AP

Dubaj 7. júla (TASR) - Štvorica arabských krajín dnes pohrozila, že prijme ďalšie opatrenia voči Kataru, ktorý odmietol akceptovať ich požiadavky.

Saudská Arábia, Bahrajn, Egypt a Spojené arabské emiráty (SAE) uviedli vo vyhlásení, že voči Kataru "prijmú včas všetky nevyhnutné politické, ekonomické a právne opatrenia". Vyhlásenie nespresňuje, o aké opatrenia by mohlo ísť, avšak z predošlých vyjadrení predstaviteľov vyplýva, že zrejme pôjde o ekonomickú izoláciu Kataru, uvádza agentúra AP.

Štyri štáty obviňujú Katar, že bráni snahám o vyriešenie sporu a chce "pokračovať vo svojej politike zameranej na destabilizáciu bezpečnosti regiónu".

Tieto arabské krajiny prerušili 5. júna diplomatické styky s Katarom a zaviedli bojkot voči svojmu malému, avšak bohatému susedovi. Dauhu obviňujú okrem iného z podpory teroristických organizácií, čo katarská vláda popiera. Medzi ich 13 požiadaviek patrilo obmedzenie vzťahov s Iránom, vypovedanie tureckých vojakov z krajiny či zatvorenie televíznej stanice al-Džazíra.

Súčasná kríza je najhoršou svojho druhu v oblasti Perzského zálivu od vojny v roku 1991.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.