NDS: Diaľničná patrola tento najazdila už vyše milión kilometrov

Ilustračné foto. Foto: Tablet.tv

Bratislava 10. júla (TASR) – Šestnásť áut Diaľničnej patroly najazdilo za prvých šesť mesiacov tohto roka 1.169.200 kilometrov. Najčastejšie zabezpečovali dopravu signalizačným vozíkom, a tým chránili vozidlá a ich posádky. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Len v tomto roku riešili posádky Diaľničnej patroly už 8821 incidentov. Počas celého minulého roka ich bolo približne 16.500. „Okrem zabezpečenia dopravy signalizačným vozíkom pomáhali motoristom pri oprave vozidla či s jeho odťahom. Pomocnú ruku poskytli aj vodičom, ktorým na diaľnici či rýchlostnej ceste došli pohonné látky. Odviezli ich na najbližšiu čerpaciu stanicu, kde palivo doplnili a následne ich dopravili späť k vozidlu,“ opísala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Diaľničná patrola dohliada aj na bezpečnosť cestnej premávky napríklad tým, že odstraňuje nežiaduce prekážky z vozovky. Tento rok to zatiaľ boli najčastejšie veľké predmety ako pneumatiky, drevo, palety či uhynuté zvieratá. Pracovníci patroly museli v rovnakom období usmerňovať 13 chodcov a cyklistov na diaľniciach a rýchlostných cestách, a tiež jedno vozidlo, ktoré zablúdilo do protismeru.

NDS spustila službu Diaľničná patrola v apríli 2015. Odvtedy najazdili jej vozidlá už vyše 4,8 milióna kilometrov. Patrola zasahuje na viac ako 700 kilometroch diaľnic a rýchlostných ciest a motoristi môžu o jej pomoc požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007 alebo prostredníctvom aplikácie Pomoc na diaľnici. Službu Diaľničnej patroly majú motoristi v cene diaľničnej známky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.