Košické divadlo Na peróne sa predstaví na Broadwayi v New Yorku

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 14. júla (TASR) - Autorské divadlo Na peróne z Košíc predstaví svoju inscenáciu Fasbuk na jednej z najstarších Off Broadway scén v New Yorku v divadle The Players Theatre.

Podľa Ivany Rusnákovej z divadla Na peróne okrem hosťovania ponúka The Players Theatre priestor pre rezidencie a skúšanie nových hier nezávislých divadiel. Na peróne odohrá svoju inscenáciu na jednej z jeho scén s názvom Steve and Marie Sgouros Theatre. Diváci budú môcť tvorbu nezávislého divadla z Košíc vzhliadnuť počas piatich večerov dnes, v sobotu (15.7.), nedeľu (16.7.), v piatok (21.7.) a v sobotu (22.7.)

"Spolu s partnerskou organizáciu LightSwitch Entertainment, ktorá je rezidentom The Players Theatre, pre uvedenie v New Yorku vybrali inscenáciu Fasbuk, ktorá už má za sebou prvý úspešný kontakt s anglicky hovoriacim publikom. Fasbuk bol v roku 2015 súčasťou hlavného programu festivalu HOTBED v anglickom Cambridge," priblížila Rusnáková.

V inscenácii odznie časť textu Jany Micenkovej Veľký šváb na facebooku oceneného v rámci súťaže dramatických textov VEJK AP!2 a úryvok z textu A. P. Čechova Čajka.

Fasbuk vznikol v spolupráci divadla NA PERÓNE s hosťujúcim režisérom Ľubom Burgrom.

"Inscenácia je autorskou mozaikou minipríbehov s výraznými pointami. Burgrova režijná koncepcia je vystavaná na dôraznom hereckom uchopení postavičiek a jednoznačnom textovom odkaze. Diváci sa môžu tešiť na ucelenú generačnú výpoveď, dalo by sa povedať až spoveď o nás samých. To všetko však napriek tvrdosti vypovedaného a videného, jemne a láskavo," vysvetlila Rusnáková.

Ako dodala, hlavným partnerom prezentácie je Fond na podporu umenia a na cestu im prispel primátor Mesta Košice Richard Raši.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.