Letisko Košice funguje, posilnené sú však policajné hliadky

Na snímke posilnené bezpečnostné opatrenia na košickom letisku v súvislosti s údajnou bombovou hrozbou 25. júla 2017 v Košiciach. Foto: FOTO TASR – František Iván

Košice 25. júla (TASR) - Prevádzka košického letiska prebieha aj dnes v štandardnom režime a bez obmedzení. Posilnené sú bezpečnostné opatrenia. Pre TASR to potvrdil marketingový manažér letiska Juraj Toth v súvislosti s údajnou bombovou hrozbou.

"Fungujeme úplne štandardne, je posilnená hliadková činnosť, policajti sú v termináli aj pred ním," uviedol Toth. V hale letiska hliadkujú policajti aj so služobným psom, pred budovou letiska je vidieť ďalších ozbrojených mužov zákona.

Podľa informácií televízie JOJ sa rukou písaný list v anglickom jazyku našiel v schránke autopožičovne v hale košického letiska. Pisateľ, ktorý sa predstavil ako Mohamed, sa v ňom mal vyhrážať, že 25. júla dôjde na Slovensku k výbuchu bomby, pričom nešpecifikoval konkrétne miesto. Keďže ide o hrozbu možného teroristického útoku, prípad prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Vyšetrovateľ NAKA začal v pondelok (17.7.) trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.