MS: R. Nagy má rekord na 200 m v polohových pretekoch

Na snímke slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy Foto: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Budapešť 26. júla (TASR) – Slovenský plavec Richard Nagy vytvoril v stredajších rozplavbách na 200 m polohové preteky na MS v Budapešti nový slovenský rekord 2:01,78 minúty. Zverenec trénera Russela Barbera ale ani tak v silnej konkurencii nepostúpil do elitnej semifinálovej šestnástky, klasifikovali ho na konečnom 24. mieste.

Dvadsaťštyriročný Nagy prekonal vlastné doterajšie národné maximum 2:03,13, ktoré vytvoril pred vyše rokom na mítingu v Pardubiciach. Podarilo sa mu to o viac ako jednu sekundu (1,35). Úradujúci vicemajster Európy na dvojnásobnej trati túto svoju najsilnejšiu disciplínu bude v Duna Aréne plávať až v nedeľu v posledný deň šampionátu.

Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová sa nepresadila v rozplavbách na 50 m znak. Časom 28,68 sekundy ju klasifikovali na 29. pozícii a zostala tak pred bránami šestnásťčlenného finále. Listopadovej slovenský rekord na tejto trati má hodnotu 28,23. Najrýchlejší čas v rozplavbách dosiahla Číňanka Fu Jüan-chuej (27,21).

V stredu sa v súťažnej vode predstavila aj slovenská mix štafeta na 4x100 m polohové preteky, kvarteto Katarína Listopadová, Tomáš Klobučník, Barbora Mišendová a Richard Nagy dosiahlo čas 3:56,78. To jej stačilo na 13. miesto, do finále išlo osem najlepších. Američania Ryan Murphy, Kevin Cordes, Kelsi Worrellová a Mallory Comerfordová vytvorila nový svetový rekord časom 3:40,28 minúty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.