ŠTS: Autora detektívok Václava K., spájaného s takáčovcami, prepustili

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Banská Bystrica 26. júla (TASR) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, rozhodol dnes o prepustení z väzby na slobodu obvineného autora kriminálnych príbehov Václava K., spájaného s bratislavskou skupinou takáčovcov. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, keďže prokurátor podal proti tomu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. TASR o rozhodnutí dnes informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ako uviedla, súd nahradil väzbu prijatím peňažnej záruky vo výške 10.000 eur, ako aj dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd obvinenému uložil primerané povinnosti a obmedzenia, a tiež povinnosť oznámiť mu každú zmenu miesta pobytu.

Po razii na skupinu takáčovcov z konca januára tohto roka polícii unikalo šesť mužov a medzi nimi aj bývalý policajt Václav K. Po tom, čo mal byť na úteku niekoľko týždňov, sa sám prihlásil na polícii. Sudca pre prípravné konanie ho vtedy na základe vydaného zatykača zobral do väzby. Dôvodom bola možná obava z úteku.

Vyšetrovateľ obvinil Václava K. zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z prečinu nátlaku, zneužívania právomoci verejného činiteľa a z pokračovacieho zločinu podvodu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.