Vatikán vypol fontány v rámci úsporných opatrení

Mestský policajt hovorí cez vysielačku sledujúc turistov na okraji fontány Di Trevi z 18. storočia v Ríme 12. júna 2017. Foto: TASR/AP

Vatikán 26. júla (TASR) - Governatorát Vatikánskeho mestského štátu sa v rámci úsporných opatrení rozhodol vypnúť vodu vo fontánach na Námestí sv. Petra, vo Vatikánskych záhradách a na celom území najmenšieho štátu na svete.

Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.

Svätá stolica tak v uplynulých dňoch reagovala na problémy v Ríme, jeho okolí a celom regióne Lazio, kde v dôsledku dlhodobého sucha a extrémnych horúčav došlo k výraznej racionalizácii využívania vody. Jej prírodné zásobníky totiž sužoval trvalý pokles hladiny.

Rozhodnutie uzavrieť prívodové kohútiky s vodou má byť v súlade s učením pápeža Františka, ktorý v encyklike Laudato si' upozorňuje, že "zlozvyk plytvať a vyhadzovať dosahuje nevídané rozmery". Pitná a čistá voda je podľa pápežových slov "otázkou prvotnej dôležitosti, pretože je nevyhnutná pre ľudský život a na udržanie suchozemských a vodných ekosystémov".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.