Žena porodila v lietadle Lufthansy nad Atlantickým oceánom

Foto: TASR/AP Photo

Frankfurt 26. júla (TASR) - Lietadlo smerujúce z Kolumbie do Nemecka malo pri štarte na palube 191 pasažierov, ale pri pristávaní ich už bolo 192. Počas letu totiž jedna zo žien porodila.

Hovorkyňa nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa dnes informovala, že po pôrode muselo lietadlo urobiť medzipristátie v britskom Manchestri. Matka aj dieťa sú v poriadku. Dodala však, že "lietadlo nie je práve miesto, kde chcete, aby sa narodilo vaše dieťa".

Žene pomáhali pri pôrode traja lekári a podľa Lufthansy sú takéto pôrody na palube zriedkavé. Letecká spoločnosť povoľuje ženám lietať do konca 36. týždňa tehotenstva. Hovorkyňa uviedla, že podľa jej vedomostí už došlo k 11 narodeniam na palube strojov Lufthansy, ale nespresnila, za aké časové obdobie.

Otázne je, aké miesto narodenia bude mať novorodenec v rodnom liste. Zrejme tam napíšu iba zemepisné súradnice, keďže prišiel na svet niekde nad Atlantickým oceánom, domnieva sa agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.