Direct Impact protestuje voči jej škandalizácii pri kauze eurofondy

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 4. augusta (TASR) – Spoločnosť Direct Impact, o ktorej médiá informovali v súvislosti s kauzou rozdeľovania eurofondov na výskum a inovácie, protestuje voči škandalizácii a zaťahovaniu svojho mena do politických bojov. Uviedla to jej konateľka Dana Kršáková. Podľa nej spoločnosť nie je žiadna schránková ani garážová firma.

"Seriózne funguje na trhu aktívne viac než 15 rokov, je zakladateľom rešpektovanej platformy podporujúcej digitalizáciu spoločnosti ITAPA, v rámci ktorej spolupracuje so stovkami odborníkov z celého sveta a pred dvoma rokmi získala ISO Certifikát kvality v oblasti výskumnej, vývojovej, analytickej a poradenskej činnosti pre IT," uviedla Kršáková. Napriek tomu sa podľa jej slov ocitla na vyfabulovanom zozname "pochybných" firiem. Spolu s ďalšími partnermi v konzorciu, vrátane odborných pracovísk Univerzity Komenského, podala žiadosť o grant z prostriedkov EÚ na projekt v oblasti umelej inteligencie. Cieľom projektu je podľa jej slov významne pomôcť pacientom trpiacim chronickými a nevyliečiteľnými chorobami.

Dôvod spochybnenia mal byť podľa Kršákovej ten, že firma doteraz nerobila medicínsky výskum. "Úlohou Direct Impact v projekte však nie je samotný medicínsky výskum. Základnou ideou projektu je sofistikované spracovanie obrovského množstva dát vedeckej produkcie z biomedicínskej oblasti na celom svete a úlohou našej spoločnosti v ňom je práve výskum spracovania otvorených dát, čo je činnosť, ku ktorej získala aj certifikát kvality," vysvetlila Kršáková. Ako dodala, projekt pripravovali dva roky.

Na problémy ohľadom eurofondových výziev zareagovala aj spoločnosť Eustream. "To, že Eustream má vážne výhrady k priebehu výzvy z operačného programu, neznamená, že spoločnosť bezprostredne zaznamenala korupčné správanie," uviedla spoločnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.