Toto tu ešte nebolo: Na Kolibe padol historický rekord nočnej teploty

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 4. augusta (TASR) - Noc zo štvrtka (3.8.) nadnes bola na bratislavskej Kolibe najteplejšou v histórii merania tamojšej meteorologickej stanice. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Teplota v noci nadnes klesla na Kolibe na 24,8 stupňa Celzia. "Od začiatku meraní, od roku 1950, nebola nikdy takáto teplá noc na Kolibe zaznamenaná," uviedol na profile SHMÚ.

Zároveň ide o najteplejšiu noc, ktorú zaznamenali stanice umiestnené vo výške do 400 m nad morom. I ďalšie stanice v hlavnom meste zaznamenali počas poslednej noci vysoké nočné teploty – na letisku 23,2 a v Mlynskej doline 23,9 stupňa Celzia. Uplynulá noc bola však veľmi teplá na viacerých miestach Slovenska. "Na väčšine územia klesla teplota vzduchu na 22 až 15 stupňov," spresnili meteorológovia.

V diskusii pod správou zároveň dodali, že koniec súčasných mimoriadnych horúčav sa blíži. "Už v sobotu (5.8.) bude o niečo chladnejšie a v nedeľu (6.8.) sa na väčšine územia ochladí aj výraznejšie," informovali. Budúci týždeň sa má však opäť prechodne otepliť, podľa meteorológov by však nemalo ísť o také vysoké teploty ako v týchto dňoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.