Štvornásobná olympijská víťazka Cuthbertová zomrela vo veku 79 rokov

Olympijská víťazka v šprinte z roku 1956 Betty Cuthbertová (vľavo), ktorú skleróza multiplex pripútala na invalidný vozíček, a trojnásobná strieborná medailistka Raelene Boyleová (vpravo) nesú pochodeň s olympijským ohňom 15. septembra na konci otváracieho ceremoniálu Olympijských hier 2000 na Olympijskom štadióne v Sydney. Archívne foto. Foto: TASR/AP

Perth 7. augusta (TASR) - Austrálska štvornásobná olympijská víťazka v atletike Betty Cuthbertová zomrela vo veku 79 rokov. V pondelok o tom informovala riadiaca organizácia austrálskej atletiky. Cuthbertová triumfovala trikrát na domácich OH 1956 v Melbourne (100 m, 200 m, 4x100 m) a raz na OH 1964 v Tokiu (400 m).

"So zármutkom potvrdzujeme úmrtie olympijskej legendy Betty Cuthbertovej, naše myšlienky sú s jej rodinou a priateľmi," citovala agentúra DPA stanovisko Athletics Australia. Niekdajšia šprintérka zabehla počas kariéry šestnásť svetových rekordov a dodnes je jediná olympijská šampiónka medzi mužmi aj ženami na 100, 200 i 400 metrov. Pri otvorení OH 2000 v Sydney bola jednou z nosičiek pochodne na štadión. Trpela roztrúsenou mozgovomiechovou sklerózou a posledné roky bola pripútaná na vozík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.