G. Matečná: Žiaden pokyn nedostaviť sa na vládu sme nedostali

Na archívnej snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja videka SR Gabriela Matečná . Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 15. augusta (TASR) - Ministri za koaličnú SNS nedostali žiaden pokyn nedostaviť sa na stredajšie (16.8.) rokovanie vlády. Potvrdila to dnes ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) na margo pokračujúcej koaličnej krízy.

"Pracujeme ako predtým. Žiadne krízy by nemali ohrozovať chod ministerstiev. Sme tu normálni úradníci a naša odbornosť je zárukou, že aj počas krízy tieto ministerstvá fungujú," uistila. Podľa Matečnej je kríza len v tom, že "tí muži sa nevedia dohodnúť a povedať si, čo ktorý potrebuje a čo je pre nich v tejto chvíli podstatné".

Ministerka zdôraznila, že existuje vládny program, ktorý je potrebné plniť. "A my na ministerstvách robíme všetko pre to, aby to tak bolo. Akákoľvek kríza, nielen vládna, nehovorí o tom, že sa život zastavil. Ten beží ďalej a myslím si, že pokračujeme v práci," dodala.

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) v reakcii na avizovanú neúčasť šéfa SNS a NR SR Andreja Danka pre TASR uviedol, že jeho ambíciou je robiť maximum na čele envirorezortu, čomu súčasná situácia veľmi nepomáha. "Mandát sme dostali na prácu. To je zodpovednosť každého z nás. Ja sa toho držím," povedal Sólymos.

Vládna koalícia je momentálne v kríze, ktorá vypukla po tom, čo predseda SNS Andrej Danko v pondelok (7.8.) oznámil vypovedanie koaličnej zmluvy.

Následne sa predsedovia Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd na doteraz poslednom rokovaní Koaličnej rady zhodli, že neexistuje alternatíva k súčasnej vláde. Šéf Mosta-Híd Béla Bugár za trojlístok informoval, že partneri sú odhodlaní pokračovať ďalej. Podľa neho nie je problém v koalícii taký vážny.

Po tejto zhode sa dostali cez médiá von požiadavky SNS. Odkazovanie cez médiá kritizujú viacerí predstavitelia koalície. Medzi požiadavkami SNS je napríklad 13. a 14. plat, zavedenie štátnych aeroliniek, podpora kúpeľníctva, ale aj to, aby sa ministri nevyjadrovali k práci kolegov.

SNS zároveň čelí kauze rozdeľovania eurofondov na ministerstve školstva. Národniari pripustili, že aj za spustením kauzy vidia kroky z Úradu vlády. Zároveň upodozrievajú Smer-SD zo spolupráce s OĽaNO na diskreditácii SNS. Bugár vyzval koaličných partnerov na zodpovednosť. Dnes sa mali lídri opäť pokúsiť o stretnutie, ale Danko sa vraj nezúčastní. Bugár sa ho má údajne pokúsiť presvedčiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.