Počas víkendu privíta Bratislava medzinárodné výstavy psov DUODANUBE

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 19. augusta (TASR) - Dve samostatné medzinárodné výstavy psov pod názvom DUODANUBE Bratislava sa dnes a v nedeľu (20.8.) uskutočnia na Závodisku v Petržalke. Počas víkendu sa na nich predstaví 3439 psov rôznych plemien. Medzi najpočetnejšie zastúpené plemená patria rodézsky ridžbek, stafordšírsky bulteriér, zlatý a labradorský retriever. TASR o tom informoval Marián Konečný, vedúci odboru kynológie Slovenského poľovníckeho zväzu, ktorý výstavy organizuje.

"Organizovanie dvoch výstav naraz si získava čoraz väčšiu popularitu pre svoju praktickosť a možnosť získať dva tituly za jeden víkend od dvoch rozličných rozhodcov," vysvetlil Konečný. Prednosťou bratislavských výstav je podľa jeho slov ich priebeh na trávnatom povrchu, ktorý oproti stiesneným pomerom v krytých halách ponúka možnosť prípravy veľkých kruhov, kde sa môžu vystavované jedince lepšie predviesť. "Súčasne im poskytuje väčšiu psychickú pohodu a menej stresu," dodal.

Podľa informácií organizátorov sa výstavy otvárajú o 07.00 h pre vystavovateľov, posudzovanie v kruhoch sa začne o 09.30 h. Popoludní prídu na rad predkolá súťaže Junior Handling v dvoch vekových kategóriách, po 15.00 h sa začnú záverečné súťaže. Okrem finále Junior Handling budú pokračovať súťaže o Najkrajší mladší dorast, Najkrajší dorast, Súťaž o najkrajšieho mladého jedinca MVP DUODANUBE 2017 - JUNIOR BIS, Súťaž o najkrajšieho psa MVP DUODANUBE 2017 - BEST IN SHOW (BIS) a mnohé ďalšie.

"Ďalšou sprievodnou akciou budú podobne ako v roku minulom ukážkové behy chrtov, ktoré organizujeme v spolupráci so Slovenským dostihovým a coursingovým zväzom a v nedeľu bude širokej verejnosti v záverečnom kruhu predstavená aj novinka v kynológii – Puller Šport," dodal Konečný.

Kompletný program a ďalšie informácie o výstavách nájdu záujemcovia na www.duodanube.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.