Sieť viedenského metra sa rozrástla o päť nových staníc

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Viedeň 5. septembra (TASR) - Sieť viedenského metra sa od soboty (2. 9.) rozrástla o päť staníc na celkovo 109 staníc. Po piatich rokoch výstavby sa pre cestujúcich otvorilo predĺženie trasy U1 na juhovýchode rakúskeho hlavného mesta o 4,6 kilometra, čím sa trasa U1 stala s vyše 19 kilometrami najdlhšou linkou metra vo Viedni.

Nová časť, ktorej koncový úsek do stanice Oberlaa je vedený nad zemou, umožní rozvetvenie trasy v budúcnosti. Predĺženie červenej linky prospeje predovšetkým obyvateľom štvrti Favoriten. Náklady na výstavbu predstavovali 600 miliónov eur.

V centre mesta zatiaľ pokračuje výstavba ďalších úsekov liniek U2 a U5. Celkovo vzniká jedenásť nových staníc na deviatich kilometroch. Po roku 2023 bude U2 pod radnicou presmerovaná na novú trasu a jej dovtedajší úsek bude využívať časť úplne novej linky U5.

Viedeň chce, aby do roku 2025 dosiahol podiel MHD, cyklistiky a peších ciest na doprave v meste 80 %. Viedenské metro má zatiaľ celkovo päť trás (U1 - U4, U6). Ich dĺžka predstavuje viac než 80 kilometrov. Na porovnanie sieť pražského metra s tromi trasami je kratšia o necelých 20 kilometrov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.