Metelka nebude reprezentovať Slovensko, nahnevalo ho vedenie tímu

Slovenský paralympionik Jozef Metelka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 5. septembra (TASR) - Dvojnásobný paralympijský šampión z Ria 2016 Jozef Metelka už nebude reprezentovať Slovensko. Úspešný paracyklista, ktorý dlhodobo žije a trénuje vo Veľkej Británii, sa rozhodol, že prijme ponuku jazdiť za inú krajinu. Informoval o tom vo svojom utorkovom vydaní denník Nový Čas.

Metelkovo rozhodnutie je definitívne, v slovenskom drese ho neudrží ani čerstvý titul majstra sveta v časovke jednotlivcov v kategórii MC4, ktorý získal na uplynulých MS hendikepovaných v juhoafrickom Pietermaritzburgu. K jeho rozhodnutiu prispelo aj zlyhanie vedenia slovenského tímu v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom, ktoré nedokončil. "Nie preto, že by som to fyzicky nezvládol, alebo že by som spadol. Nedokončil som ich pre úplné zlyhanie vedúceho výpravy Branislava Režňáka, ktorý mi okrem iných vecí neodovzdal základné informácie z manažérskeho mítingu," povedal Metelka pre Nový Čas. "Tam všetkých upozornili, že tabule o počte kôl sa presunuli z ľavej strany cesty na pravú. Predchádzajúce roky boli vždy na ľavej strane, teraz boli vpravo. To som ja na štarte nevedel. V domnienke, že idem posledné kolo a tým, že som na ľavej strane nevidel žiadne číslo, ma to len utvrdilo a vyrazil som naplno. Bol som vo vedení a náskok som len zvýšil. Myslel som, že som vyhral, len mi bolo čudné, že za páskou nikto nespomaľuje, až mi jeden z organizátorov povedal, že to ešte nie je cieľ... No pretekárov, ktorí ma obehli, už nešlo dobehnúť."

Metelka vyčíta vedeniu slovenskej výpravy aj ďalšie prešľapy. "Cez celé preteky žiadna komunikácia od manažéra, čísla som dostal až na štarte, no otras," pokračoval Metelka. "Bohužiaľ, bola to posledná kvapka a môj pohár trpezlivosti pretiekol. Boli to moje posledné preteky za Slovensko. Toto utvrdilo moje rozhodnutie odísť. Je to definitívne. Nebudem jazdiť za turistický oddiel, prijmem niektorú z ponúk zo zahraničia. Je ich viac, takže to nechávam otvorené," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.