Hamé chystá ďalšie investície a rozšírenie sortimentu DOMA Prešov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Prešov 7. septembra (TASR) – Potravinárska spoločnosť Hamé plánuje investovať do modernizácie výrobného závodu DOMA v Prešove. Chystá tiež výrazné rozšírenie sortimentu najväčšieho slovenského výrobcu majonéz, omáčok, dresingov a tatárskych omáčok, ktorý by sa mal stať kľúčovým zástupcom Hamé pre chladený sortiment na Slovensku.

"Do automatizácie a modernizácie DOMA Prešov plánujeme tento rok investovať viac ako 460.000 eur, investície sme tak oproti vlaňajšku ešte navýšili. V minulom roku sme spustili nový automatický kotol aj ekologickejší a efektívnejší parný generátor. Počas nasledujúcich troch mesiacov chceme spustiť úplne novú výrobnú linku na plastové obaly, určenú pre omáčkový a dresingový program. Táto linka nielen zdvojnásobí výrobnú kapacitu, ale aj zefektívni prevádzku našej továrne v Prešove," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Hamé Slovakia Ľubomír Preclík.

Prešovský závod bude rozširovať sortiment o ďalšie druhy dresingov a omáčok a značka DOMA obohatí svoje portfólio aj o úplne nový sortiment - chladené hotové jedlá. Spoločnosť má zámer expandovať do zahraničia, už vyvinuli nové produkty pre maďarský trh.

"Slušný rast celej skupiny Hamé sme zaznamenali aj v prvom tohtoročnom polroku, hoci musíme čeliť rastúcim cenám mäsa, ovocia a ďalších surovín. Trápi nás tiež nedostatok ľudí na pracovnom trhu. Je potešujúce, že z našich najväčších trhov sa najviac darí Slovensku a Českej republike. Slovensko je pre nás druhým najdôležitejším trhom a plánujeme ďalší významný vývoj. Už druhý rok pokračujeme vo výrazných investíciách do závodu DOMA, ktorý postupne zabezpečuje chladenú distribúciu výrobkov skupiny Hamé na celom slovenskom trhu a chystáme sa aj na maďarský trh," zdôraznil generálny riaditeľ celej skupiny Hamé Martin Štrupl.

Spoločnosť trápia niektoré ochranárske tendencie a uzatváranie trhov, tak na Slovensku, ako aj na iných európskych trhoch. „Riešením určite nie je paušálny zákaz výrobkov zo zahraničia. Rovnako upozorňujeme aj na legislatívny zámer sprísnenia dodávateľsko-spotrebiteľských vzťahov. Bolo by to kontraproduktívne, s negatívnymi následkami pre slovenské potravinárske spoločnosti, ako aj pre samotných spotrebiteľov," dodal Štrupl.

Čisté tržby Hamé (tržby očistené od bonusov a trade marketingu) na Slovensku za prvých šesť mesiacov tohto roku vzrástli na 16,7 milióna eur, medziročne sa tak v prvom polroku zvýšili o päť percent. V minulom roku dosiahli čisté tržby na Slovensku 34,6 milióna eur. Celkový predaj spoločnosti Hamé na všetkých trhoch dosiahol v prvom polroku 93,922 milióna eur.

Najväčší podiel predaja Hamé na Slovensku v prvej polovici roku mali trvanlivé mäsové výrobky, ako sú paštéty, mäsové konzervy a hotové jedlá na čele s radou EasyCup v praktických obaloch do mikrovlnnej rúry. Tržby za predaj týchto produktov vzrástli medziročne takmer o desatinu. Sladká výroba Hamé zaznamenala tiež výrazný nárast predaja, pričom záujem o džemy a lekváre sa v prvej polovici roka zvýšil o viac ako 25 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.