Trump podpísal zákon o pomoci pre oblasti zasiahnuté hurikánom Harvey

Texaský guvernér Greg Abbott (vľavo) počas tlačovej konferencie s Johnom Sharpom z Texas A&M University System v Austine, v americkom štáte Texas 7. septembra 2017. Senát amerického Kongresu schválil dnes pomoc vo výške 15,3 miliardy dolárov pre oblasti zasiahnuté hurikánom Harvey. Takmer teda zdvojnásobil požiadavku prezidenta Donalda Trumpa a do zákona včlenil dohodu medzi Trumpom a demokratmi o tom, že vláda si bude môcť do 8. decembra aj naďalej požičiavať peniaze na pokrývanie svojich výdavkov. Tropická búrka si doposiaľ vyžiadala 60 obetí na životoch, pričom viac než milión ľudí muselo opustiť svoje domovy. Foto: TASR/AP

Washington 9. septembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump v piatok podpísal zákon o vyčlenení sumy vo výške 15,3 miliardy dolárov na pomoc pre oblasti zasiahnuté hurikánom Harvey. Informovala o tom dnes agentúra AP.

V zákone, prijatom vo štvrtok Senátom a dnes Snemovňou reprezentantov, je zohľadnená aj dohoda medzi Trumpom a demokratmi o tom, že vláda si bude môcť do 8. decembra aj naďalej požičiavať peniaze na pokrývanie svojich výdavkov.

Schválenie zákona pomôže doplniť vyprázdnené účty v čase, keď Florida očakáva tento víkend mohutný hurikán Irma a Texas sa spamätáva z pustošivého hurikánu Harvey.

Ten zasiahol Texas na konci augusta a bol najsilnejším hurikánom v tomto štáte za posledných 50 rokov. Vyžiadal si najmenej 60 obetí na životoch, pričom viac než milión ľudí muselo opustiť svoje domovy. Texaský guvernér Greg Abbott v nedeľu vyhlásil, že spôsobené škody sú istotne väčšie ako tie, ktoré napáchali v USA predošlé hurikány Katrina a Sandy. Odhadol, že dosiahnu 150-180 miliárd dolárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.