Mláďa levice zachránenej zo zoo v Sýrii uhynulo

Levica Dana s malým levíčatkom. Foto: TASR/ AP

Ammán 9. septembra (TASR) - Levíča, ktoré sa pred necelým mesiacom narodilo levici zachránenej z vojnou zničenej zoologickej záhrady v Sýrii, dnes uhynulo.

Informovala o tom charitatívna organizácia The Four Paws (Štyri labky), ktorá pripomenula, že levica Dana porodila svoje mláďa len deň po tom, ako ju v polovici augusta previezli zo Sýrie do prírodnej rezervácie v Jordánsku.

Charitatívna organizácia vo svojom vyhlásení uviedla, že levica sa nedávno o svoje mláďa prestala starať, preto sa ho ujal tím veterinárov. Zdravotný stav levíčaťa menom Hadžar sa však v posledných dňoch zhoršil a uhynulo. Hovorca organizácie Martin Bauer uviedol, že presnú príčinu úhynu levíčaťa určia testy.

Danu a dvanásť ďalších zvierat z niekdajšej zoologickej záhrady Magický svet v Aleppe v auguste vypustili ochranári v ich novom domove, prírodnej rezervácii al-Maáva na severe Jordánska. Do voľnej prírody sa tak po dlhých rokoch strávených vo vojnovej zóne a po komplikovanej dvojtýždňovej ceste cez tri krajiny dostalo päť levov, dva tigre, dva medvede, dve hyeny a dva psy. Organizácia Štyri labky získala na premiestnenie zvierat povolenie od bývalého majiteľa zoo. Ten z Aleppa ušiel už v roku 2011, keď sa v Sýrii začala občianska vojna.

Po prevoze Dany žije v jordánskej rezervácii 25 levov, tigrov a medveďov zachránených z vojnových a nepokojných zón v blízkovýchodnom regióne vrátane Iraku a pásma Gazy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.