Grécki policajti protestovali proti úsporným opatreniam vlády

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Solún 9. septembra (TASR) - Stovky policajtov v druhom najväčšom gréckom meste Solún protestovali v piatok proti úsporným opatreniam vlády. V proteste ich podporili aj kolegovia z ďalších uniformovaných zložiek. Pochodovali centrom Solúna a v rukách niesli čierne balóny, informovala agentúra AP.

Piatkový pochod odštartoval dva dni protestov proti rozpočtovým opatreniam, ktoré uplynulých sedem rokov realizuje grécka vláda, aby tak splnila požiadavky medzinárodných veriteľov. Tieto škrty však spôsobili v Grécku prudký nárast chudoby.

Mnohí policajti, ktorí v piatok demonštrovali, nastúpia cez víkend do služby. Dnes i v nedeľu sa pritom majú konať ďalšie demonštrácie organizované gréckymi odborovými zväzmi a ľavicovými skupinami.

Protesty a pochody sa konajú v čase, keď do mesta pricestuje na návštevu premiér Alexis Tsipras, aby tam otvoril každoročný medzinárodný veľtrh.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.