Október na Bojnickom zámku patrí najmä starším návštevníkom

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 21. septembra (TASR) - Október v Slovenskom národnom múzeu (SNM) - Múzeu Bojnice bude patriť najmä jeho skôr narodeným návštevníkom. Múzeum nielen pre nich pripravilo posedenia pri šálke čaju doplnené o prehliadku zaujímavých častí zámku a diskusie na rôzne témy. Informovala TASR kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

"Návštevníci si budú mať tiež možnosť v rámci prehliadky reprezentačných priestorov zámockého apartmánu prezrieť dve spálne, a to secesnú a neorenesančnú, tri salóny - modrý, ružový rokokový a zlatý rokokový, ako aj dve luxusné kúpeľne," priblížila ďalej Gordíková.

Priestory apartmánu sú podľa nej zariadené v dobovom štýle, historickým nábytkom, obrazmi starých majstrov a vhodne zvolenými doplnkami. "Interiéry nie sú súčasťou prehliadkovej trasy, sú využívané na slávnostné príležitosti, obchodné rokovania, zásnuby a dôverné rozhovory," ozrejmila.

Stretnutia pri horúcom čaji budú každú októbrovú stredu so začiatkom o 16.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.