T. GAŠPAR: Tragickejšiu dopravnú nehodu som vo svojej praxi nezažil

Prezident Policajného zboru (PZ) Slovenskej republiky Tibor Gašpar. Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

Nitrica 14. októbra (TASR) – Dnešná dopravná nehoda medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi, pri ktorej zomrelo sedem ľudí, je podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara najtragickejšou v jeho policajnej praxi.

"Príčinu dopravnej nehody zatiaľ nie je možné stanoviť. Na mieste je znalec, ktorý celú situáciu dokumentuje. Na mieste máme aj intervenčné tímy psychológov - zariaďujeme, aby boli príbuzným tieto smutné okolnosti oznámené za ich účasti. Prebieha stotožnenie osôb, miesta bydliska. Sú tu psychológovia nielen kvôli príbuzným, ale aj keby potreboval pomoc niekto z kolegov policajtov," doplnil Gašpar.

Ako informoval riadiaci dôstojník Krajského riaditeľstva a Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Miloslav Tužinský, príslušníci Hasičského a záchranného zboru dostali informáciu o udalosti o 03.51 h; na mieste zasahovalo šesť hasičov na dvoch kusoch techniky.

"Na mieste vykonávali vyslobodzovanie osôb a protipožiarne opatrenia a zabezpečovali vozidlo," doplnil Tužinský.

Čelná zrážka kamiónu a dodávkového vozidla si vyžiadala sedem ľudských životov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.