V Maďarsku obvinili železničiarov,ktorí takmer spôsobili zrážku vlakov

Ilustračná snímka. Foto: Ilustračné foto

Budapešť 31. októbra (TASR) - Okresná vyšetrovacia prokuratúra v juhomaďarskom Segedíne vzniesla obvinenie voči rušňovodičovi a dispečerovi, ktorých nedbalosť v januári takmer spôsobila zrážku dvoch osobných vlakov. Agentúru MTI o tom v utorok informovala zástupkyňa hovorcu hlavnej prokuratúry Čongrádskej župy Katalin Serfözöová.

Podľa jej slov prokurátor oboch obvinil z prečinu ohrozenia železničnej dopravy z nedbanlivosti.

Obvinený rušňovodič 26. januára ráno riadil vlak InterCity (IC), smerujúci z Budapešti do Segedína. Po opustení stanice Csengele pokračoval v jazde na jednokoľajovej trati a neskoro zbadal na návestidle znamenie "Stoj", pretože práve telefonoval so segedínskym dispečerom o technickom stave lokomotívy.

Rušňovodič zareagoval núdzovým brzdením až na výstrahu v lokomotíve. Pri rýchlosti 99 km/h sa však vlaková súprava zastavila až 250 metrov za semaforom.

Dispečer z opačného smeru pustil na tú istú koľaj osobný vlak smerom od stanice Kistelek bez toho, aby sa presvedčil, či vlak IC zastavil tam, kde zastaviť mal.

Rušňovodičovi osobného vlaku systém v lokomotíve signalizoval, že musí vlak zastaviť. Preto zavolal dispečerovi, ktorý ho informoval, že IC nezastal pred návestidlom. Osobný vlak stihol zabrzdiť 400 metrov pred vlakom IC.

Prokurátor podľa slov zástupcu hovorcu inicioval pre obvinených finančný trest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.