ZÁCHRANA V POSLEDNEJ CHVÍLI: Muž v Poprade chcel skočiť do koľajiska

Ilustračné foto Foto: TASR

Poprad 31. októbra (TASR) - Policajti z oddelenia železničnej polície v Poprade minulý týždeň zachránili muža, ktorý chcel svoj život ukončiť skokom z vestibulu tamojšej stanice. „Rušňovodič osobného vlaku prichádzajúceho na popradskú stanicu si všimol osobu v čiernom, ako stojí v hornom vestibule z vonkajšej strany pri zábradlí. Kontaktoval preto výpravcu vlakov na popradskej stanici a ten následne políciu,“ priblížil krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik.

Policajná hliadka spolu s výpravcom šli situáciu preveriť a zistili, že pri zábradlí naozaj stojí muž. Ten s policajtmi nekomunikoval, ale prešiel cez zábradlie a postavil sa na plechovú striešku. „Policajti sa medzitým presunuli k mužovi, zachytili ho a stiahli naspäť cez zábradlie,“ doplnil hovorca.

Následne polícia zistila, že ide 49-ročného Popradčana, ktorý ako dôvod svojho konania uviedol, že sa stal bezdomovcom. Policajti privolali záchranárov, ktorí muža previezli na psychiatrické oddelenie do Levoče.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.