Zvolenskí zdravotníci vyzbierali 180 kg šatstva

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Zvolen 15. decembra (TASR) - Zdravotníci z nemocnice vo Zvolene sa zapojili do celoslovenskej vianočnej zbierky šatstva. Projekt Nadácie Agel aj v tomto roku podporili desiatky zamestnancov. Ich materiálna pomoc skočila v rukách pracovníkov zo zvolenského komunitného centra.

Spoločnými silami sa vyzbieralo viac ako 180 kilogramov šatstva, obuvi, posteľnej bielizne a hračiek. "Charitatívna zbierka poputuje sociálne slabším rodinám a občanom mesta Zvolen. Naše komunitné centrum je už dnes pripravené sprostredkovať distribúciu vyzbieraného šatstva. Tých ľudí, ktorým teplé a čisté oblečenie pomôže, bude určite veľa," uviedla Želmíra Jonášová zo zvolenského komunitného centra.

Centrum v spolupráci s kuratelou pomáha hlavne sociálne slabým rodinám v regióne. Obzvlášť výrazne sa angažuje v oblasti sociálnej práce s deťmi.

"Veci zo zvolenskej nemocnice boli už na prvý pohľad veľmi pekné. Starostlivo čisté, doslova určené pre rodiny. Všetky sme pred odovzdaním ešte prezreli. Našli sme medzi nimi aj veľa hračiek, čo ma obzvlášť teší," uviedla pre TASR správkyňa Nadácie Agel Ivana Janzová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.