Na odmeny členov volebných komisií išlo spolu zhruba 1,64 milióna eur

Počítanie hlasov v Komárne Foto: TASR

Bratislava 16. decembra (TASR) - Na odmeny členov volebných komisií v novembrových krajských voľbách išlo spolu približne 1,64 milióna eur. Člen komisie dostal za prácu na voľbách 35,75 eur. Odmena nepodlieha zdaneniu ani odvodovým povinnostiam. Pre TASR to uviedla riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová.

Voľby do vyšších územných celkov, ktoré sa konali 4. novembra, stáli viac ako 10 miliónov eur. Z rozpočtu ministerstva vnútra malo ísť 8.724.459 eur, z rozpočtu Štatistického úradu 1.474.750 eur. Finančné prostriedky rezortu vnútra sa mali použiť na odmeny členov a zapisovateľov volebných komisií, na tlač hlasovacích lístkov, informačných materiálov a volebných tlačív.

Peniaze išli okrem iného aj na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných miestností či ochranu verejného poriadku v deň konania volieb. Z prostriedkov Štatistického úradu sa malo zabezpečiť spracovanie výsledkov volieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.