Centrum sunnitského islamu odsúdilo zásahy proti Palestínčanom

Palestínčania utekajú pred slzotvorným plynom počas zrážok s izraelskými vojakmi v Betleheme na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Káhira 16. decembra (TASR) - Káhirská univerzita al-Azhar, hlavné akademicko-teologické centrum sunnitského islamu, odsúdila izraelské zásahy proti Palestínčanom, ktorí protestujú proti rozhodnutiu amerického prezidenta Donalda Trumpa uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Informovala o tom v sobotu agentúra Anadolu.

"Odsudzujeme nemilosrdnú intervenciu izraelských ozbrojených síl proti palestínskym demonštrantom a opätovne zdôrazňujeme našu podporu postoju palestínskeho ľudu ohľadne Jeruzalema," uviedla univerzita v piatkovom vyhlásení.

Agentúra Anadolu konštatovala, že od Trumpovho oznámenia spred vyše týždňa zahynulo pri násilných potýčkach s izraelskými ozbrojenými zložkami najmenej sedem Palestínčanov a stovky ďalších utrpeli zranenia.

V meste Jeruzalem, najmä v jeho východnej časti, sa nachádzajú lokality významné pre judaizmus, kresťanstvo aj islam. Izrael vždy považoval Jeruzalem za svoje hlavné mesto, kým Palestínčania si nárokujú východný Jeruzalem - obsadený Izraelom od roku 1967 - ako metropolu pre svoj budúci nezávislý štát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.