FOTO: Kočnerova firma žaluje Ruska pre zmenku, pojednávanie odročili

Na archívnej snímke podnikateľ Marián Kočner. Foto: FOTO TASR – Jakub Kotian

Bratislava 18. decembra (TASR) – Okresný súd Bratislava V  odročil v pondelok pojednávanie v prípade zmenky na viac ako 26 miliónov eur, kde na strane žalobcu vystupuje spoločnosť Správa a inkaso zmeniek, s.r.o., Mariána Kočnera a na strane žalovaných Pavol Rusko a spoločnosť Markíza - Slovakia, s.r.o.

"Spoločnosť, ktorá je za pánom Kočnerom, si uplatňuje nároky zo zmenky, ktorú údajne vystavil ako vlastnú zmenku pán Rusko v roku 2000 a mala ju avalovať spoločnosť Markíza - Slovakia tiež v roku 2000. A z tejto zmenky si uplatňuje tá spoločnosť nároky vo výške viac ako 26 miliónov eur," povedal pre TASR advokát Tomáš Kamenec, ktorý v spore zastupuje spoločnosť Markíza - Slovakia.

Na snímke právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec odpovedá na otázky novinárov po skončení pojednávania vo veci zmeniek, ktorých vyplatenie si proti Pavlovi Ruskovi a TV Markíza nárokuje Marián Kočner na Okresnom súde Bratislava V. V Bratislave 18. decembra 2017. Foto: TASR - Marko Erd

Advokát zároveň tvrdí, že zmenka, ktorú si uplatňuje v tomto konaní spoločnosť Mariána Kočnera, v súdnom spise založená nie je. "Ja som ju nevidel, ja nemôžem dávať stanovisko k niečomu, čo som nevidel. Ja nemôžem dávať stanovisko, aká je zmenka uplatnená v tomto konaní, keďže nie je založená v súdnom spise. Žalovaný v druhom rade (spoločnosť Markíza – Slovakia, pozn. TASR) nemal možnosť sa s touto zmenkou oboznámiť a zaujať k nej akékoľvek stanovisko. Máme za to, že ide o obštrukciu zo strany žalobcu. Veľmi ťažko sa uplatňuje nejaká procesná obrana, keď nemáte možnosť oboznámiť sa s tým, čo by malo byť podkladom nároku," skonštatoval Kamenec.

Žaloba v tejto veci bola podaná v júni 2016.

Na snímke pojednávacia miestnosť na Okresnom súde Bratislava V počas pojednávania vo veci zmeniek, ktorých vyplatenie si proti Pavlovi Ruskovi a TV Markíza nárokuje Marián Kočner. V Bratislave 18. decembra 2017. Foto: TASR - Marko Erd

Podobných zmeniek, ako je tá, o ktorej mal súd rozhodovať v pondelok, však existuje viac. "Koľko zmeniek skutočne existuje, neviem, ale na súde sú uplatnené tri zmenky. V súčasnosti prebiehajú tri konania na tomto súde, kde sú tri rôzne zmenky," vysvetlil Kamenec. V prípade zvyšných dvoch konaní sa však podľa neho ešte pojednávať nezačalo. "Tam žalovaný v druhom rade, teda spoločnosť Markíza - Slovakia, navrhuje vykonanie znaleckého dokazovania, doposiaľ nám však nebolo toto znalecké dokazovanie umožnené," uviedol advokát. V týchto prípadoch ide podľa neho o dve zmenky, každá má mať hodnotu 8,3 milióna eur.

Súd odročil pojednávanie na 10. januára budúceho roka, nakoľko právny zástupca žalobcu sa ospravedlnil zo zdravotných dôvodov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.