Čína vyzýva na zdržanlivosť po tom, čo OSN uvalila na KĽDR sankcie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Peking 25. decembra (TASR) - Čínska vláda vyzvala v pondelok krajiny sveta, aby konali so zdržanlivosťou a snažili sa o zníženie napätia po tom, čo Severná Kórea najnovšie sankcie vyhlásené voči nej Organizáciou Spojených národov označila za "vojnový čin" porušujúci jej suverenitu.

Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun-jing, ako ju cituje agentúra AP, uviedla, že krajiny "by mali zachovať zdržanlivosť a vyvinúť pozitívnu a konštruktívnu snahu o deeskaláciu napätia na (Kórejskom) polostrove".

Bezpečnostná rada OSN v piatok jednohlasne schválila ďalšie sankcie voči Severnej Kórei za jej pokračujúci jadrový program a raketové skúšky.

Na základe nových sankcií budú od 1. januára 2018 do tejto komunistickej krajiny ešte viac obmedzené dodávky rafinovaných ropných produktov, ako sú benzín, nafta a ťažký olej.

Rezolúcia BR OSN zároveň zakazuje i export viacerých severokórejských tovarov vrátane potravín, poľnohospodárskych výrobkov, strojov, elektrických zariadení, hornín, dreva a lodí.

Hovorkyňa Chua Čchun-jing však v pondelok zdôraznila, že toto uznesenie OSN "nebude mať nepriaznivý humanitárny vplyv" na samotných obyvateľov Severnej Kórey a nebude sa týkať ani obvyklej ekonomickej činnosti, humanitnej pomoci a pôsobenia diplomatických zastupiteľstiev v Severnej Kórei.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.