V popradskej nemocnici ošetrili počas sviatkov desiatky úrazov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Poprad 27. decembra (TASR) – Počas tohtoročných vianočných sviatkov ošetrili v popradskej nemocnici na centrálnom príjme spolu 255 pacientov. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda s tým, že prevažne šlo o zlomeniny zápästí, podvrtnutia členkového kĺbu, poranenia kolien, podvrtnutia kolien či zlomeniny dolných končatín, úrazy hlavy, najmä otrasy mozgu a poranenia chrbtíc. 

„Zaznamenali sme tiež nezvyčajne veľa napadnutí a bitiek,“ konštatovala Galajda. Približne polovicu zranení pritom od 24. do 26. decembra tvorili akútne a vážnejšie úrazy. Najčastejšie ošetrili v Poprade Slovákov, z cudzincov prevládali občania Českej republiky a Poľska.

„Každoročne je počas týchto dní veľa pacientov, taktiež veľa úrazov, avšak tento rok bol mimoriadne nešťastný vzhľadom na zľadovatený povrch chodníkov v horách a počet obetí tragických úrazov,“ konštatovala hovorkyňa.

Počas uplynulých dvoch dní si totiž zlé poveternostné podmienky a šmykľavý terén vo Vysokých Tatrách okrem množstva zranených ľudí vyžiadali aj štyri ľudské životy. Podobne tragický začiatok zimnej sezóny bol podľa primára oddelenia centrálneho príjmu popradskej nemocnie Jozefa Chlebca aj pred dvoma rokmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.