Britániu zasiahlo mimoriadne nepriaznivé počasie

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Londýn 27. decembra (TASR) - V dôsledku nepriaznivého počasia sprevádzaného snežením a silným vetrom sa v Británii ocitlo v stredu bez dodávok elektrickej energie najmenej 24.000 odberateľov. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News s odvolaním sa na prevádzkovateľa distribučnej sústavy Western Power Distribution (WPD).

Bez dodávok elektriny zostalo podľa WPD 13.899 domácností v celej juhozápadnej a strednej časti Anglicka, ako aj 10.000 zákazníkov na juhovýchode krajiny.

Britská Agentúra pre životné prostredie (EA) vydala tiež 14 varovaní pred povodňami a 96 hydrologických výstrah, a to najmä na juhozápade a v strednej časti Británie. Predstaviteľ letiska v meste Birmingham varoval, že husté sneženie bude mať pravdepodobne vplyv na plynulosť leteckej dopravy.

Husté sneženie spôsobilo na jednej z najfrekventovanejších britských diaľnic M1 - spájajúcej Londýn s Manchestrom - viacero dopravných nehôd, v dôsledku čoho sa začali vytvárať dlhé kolóny.

Podľa britského hydrometeorologického ústavu zaznamenali na juhozápade Anglicka silný vietor, ktorý v grófstve Cornwall dosahoval v nárazoch až 80 kilometrov za hodinu.

Hydrometeorologický ústav tiež vydal výstrahu 1. stupňa pre oblasť Midlands, metropolu Londýn a juhovýchod, severozápad a juhozápad Anglicka, ako aj grófstvo Yorkshire na severe Anglicka, kde všade sa očakáva intenzívny dážď alebo sneženie. Výstraha bude platiť do 11.00 h miestneho času (12.00 h SEČ).

Meteorológovia tiež vydali varovanie pred poľadovicou, ktoré platí pre celú Britániu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.