Pojednávanie vo veci vraždy novorodenca odročili na marec

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Prešov 11. januára (TASR) – Súdny proces s Denisou V., ktorú prokuratúra viní z obzvlášť závažného zločinu vraždy novorodenca matkou, súd vo štvrtok odročil na 8. marca. Hlavné pojednávanie sa nekonalo pre zhoršený zdravotný stav obžalovanej. Senát Okresného súdu v Prešove predvolal na nový termín ďalších svedkov na vypočutie.

K pôrodu malo dôjsť 30.10.2015 v nočných hodinách v záhrade v mieste bydliska obžalovanej. Telíčko mŕtveho dievčatka sa našlo až na druhý deň popoludní za plotom na pozemku u susedov. V prípade dokázania viny hrozí mladej žene osemročný trest.

Pojednávanie sa začalo vlani 2. mája bez prítomnosti obžalovanej vypočutím svedkov a súdnych znalcov. Pred senát predstúpili aj rodičia Denisy V., ktorí využili právo nevypovedať. Súd sa oboznámil s ich výpoveďami z prípravného konania, kde zhodne tvrdili, že o gravidite svojej dcéry nič nevedeli. V čase, kedy mala porodiť v záhrade pri dome, nepočuli žiadne podozrivé zvuky a na druhý deň odišli hneď ráno z domu k lekárovi.

Mŕtvolku dieťaťa našla suseda vo svojej záhrade až popoludní na druhý deň po pôrode, čo potvrdila na súde. Telíčko bolo obhryzené pravdepodobne psami.

Denisa V. je obžalovaná aj z krádeže v jednom z vranovských obchodných reťazcov. Išlo však o nízku sumu za cukrovinky, ktoré zachytil strážnik, čím k priamej škode nedošlo. Senát vypočul aj svedkov k tomuto skutku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.