Oznámenia o valorizácii dôchodkov do e-schránok prišli elektronicky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 16. februára (TASR) - Poberateľom dôchodkov, ktorí majú aktivovanú elektronickú schránku, rozhodnutie o zvýšení dôchodku od 1. januára 2018 zaslala Sociálna poisťovňa (SP) iba do aktivovanej elektronickej schránky.

To znamená, že týmto poberateľom dôchodkov už nebolo rozhodnutie o zvýšení dôchodku zaslané poštou. Rozhodnutia o valorizácii dôchodkov dostali majitelia e-schránok len elektronicky, je ich 6305.

Poisťovňa zasielala rozhodnutia o zvýšení dôchodkov do elektronických schránok v čase od 27.12.2017 do 17.1.2018, čiže každý majiteľ aktivovanej e-schránky takéto rozhodnutie už dostal. Celkovo SP k 1. januáru 2018 valorizovala 1.716.599 dôchodkov, z toho 6305 rozhodnutí o zvýšení dôchodkov odoslala poberateľom elektronicky do e-schránok.

Povinnosť poisťovne zasielať elektronické dokumenty, vrátane rozhodnutí o zvýšení dôchodkovej dávky, do aktivovanej elektronickej schránky vyplýva zo zákona o e-Governmente.

TASR informovala Sociálna poisťovňa

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.