Tržby aj zisk Danone vlani vzrástli

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Paríž 16. februára (TASR) - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone dosiahla za minulý rok nárast zisku, a väčší, ako jej predpovedali analytici. Vďačí za to najmä divíziám balenej vody a špecializovanej výživy.

Koncern Danone v piatok uviedol, že jeho čistý zisk sa v roku 2017 zvýšil na 2,45 miliardy eur z 1,72 miliardy eur v predminulom roku 2016. Analytici pritom očakávali čistý zisk 2,14 miliardy eur.

Vlaňajšie tržby koncernu vzrástli o 12,5 % na 24,68 miliardy eur, ale mierne zaostali za odhadmi analytikov, ktorí spoločnosti predpovedali tržby 24,71 miliardy eur.

Danone uviedol, že predaj jeho divízie balených vôd sa v 2. polovici roka zrýchlil, a to najmä v 4. štvrťroku 2017, keď na tzv. porovnateľnej báze stúpol o viac ako 10 %. Aj divízii špecializovanej výživy sa darilo, najmä v Číne.

Ale odbyt základnej divízie mliečnych výrobkov v Severnej Amerike klesol, a to ako v oblasti objemu predaja, tak výšky tržieb.

V roku 2018 by Danone chcel tiež zvýšiť tržby o dvojciferné číslo pri konštantných výmenných kurzoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.