Maloobchodné tržby v Británii v januári vzrástli menej, ako sa čakalo

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 16. februára (TASR) - Maloobchodné tržby v Spojenom kráľovstve v januári síce ožili a vzrástli, ale len veľmi mierne. Oveľa menej, ako predpovedali ekonómovia. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Office for National Statistics (ONS).

Podľa najnovších údajov sa maloobchodný predaj na Britských ostrovoch v januári zvýšil len o 0,1 % oproti decembru, keď medzimesačne klesol o 1,4 %. Ekonómovia však očakávali nárast maloobchodných tržieb v prvom mesiaci roka o 0,5 %.

Obrat maloobchodníkov bez tržieb z predaja automobilového paliva tiež vzrástol len o 0,1 % po decembrovom znížení o 1,5 %. Aj tento výsledok zaostal za odhadmi ekonómov, ktorí predpovedali jeho zvýšenie o 0,6 %.

V medziročnom porovnaní sa maloobchodné tržby, vrátane tržieb z automobilového paliva, v januári zvýšili o 1,6 %. Tempo ich rastu sa mierne zrýchlilo z decembrových 1,5 %, ale bolo slabšie ako 2,5 %, ktoré očakávali ekonómovia.

A tržby bez paliva v januári stúpli medziročne o 1,5 %. To je viac ako v decembri, keď sa zvýšili o 1,3 %, ale menej ako 2,4-% nárast, s ktorým počítali ekonómovia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.