Lavrov vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby viedlo dialóg v Jemene

Na archívnej snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: TASR/AP

Moskva 3. marca (TASR) - Medzinárodné spoločenstvo - a predovšetkým OSN - by malo naďalej podnecovať strany zúčastnené na konflikte v Jemene, aby súhlasili s dialógom a zasadli za rokovací stôl - je neprijateľné, aby v tomto úsilí svet poľavil, povedal v sobotu ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v rozhovore pre etiópsku tlač. O jeho interview informovala ruská agentúra TASS.

"Náš postoj zostáva nezmenený a vidíme, že ukončenie jemenského konfliktu, v ktorom hrá hlavnú úlohu 'arabská koalícia', sa môže uskutočniť jedine prostredníctvom dialógu pri rešpektovaní záujmov všetkých politických síl Jemenu," konštatoval šéf ruskej diplomacie.

"Národný zmier však nebude možné dosiahnuť okamžite," uviedol Lavrov. "Znepriatelené strany si totiž dali navzájom až príliš veľa - a často aj neopodstatnených - požiadaviek," myslí si ruský minister.

"Za súčasnej situácie nie sú jemenské frakcie pripravené na konštruktívnu diskusiu o spôsoboch, ako prekonať rozpory - a toto je vlastne hlavný problém týkajúci sa urovnania tejto krízy," nechal sa počuť Sergej Lavrov.

"Nemalo by to však byť dôvodom na to, aby sme sa pokusov v tomto smere vzdávali," zhodnotil situáciu okolo Jemenu v rozhovore pre etiópsku tlač ruský minister zahraničných vecí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.