Redhammer: J. Kuciak a M. Kušnírová chceli Slovensko meniť k lepšiemu

Robert Redhammer, archívna snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 3. marca (TASR) – Úprimnú a hlbokú sústrasť rodičom, rodinám a priateľom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyjadril rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Robert Redhammer v mene celej akademickej obce univerzity. Uvádza sa to v jeho stanovisku, ktoré TASR poskytla manažérka pre komunikáciu STU Andrea Settey Hajdúchová.

"Ľudský život má najvyššiu hodnotu a nikto nemá právo naň siahať. Dvojnásobne bolí, že sa obeťami stali mladí ľudia," vyjadril sa Redhammer, ktorý zdôraznil, že tak, ako akademické slobody spočívajúce v slobode bádania sú základným predpokladom vedeckého pokroku, tak sloboda slova je základným predpokladom demokracie a spoločenského rozvoja. Rektor STU sa zároveň pripojil k výzvam na rýchle, dôsledné a objektívne vyšetrenie vraždy a na zabezpečenie ochrany a bezpečnosti novinárok a novinárov na Slovensku.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová podľa Redhammera chceli na Slovensku žiť a meniť ho k lepšiemu. "Za také konanie nikdy nemali zaplatiť životom. Ich obeť im nesplatíme, ani život nevrátime. Môžeme, ba musíme sa zasadiť o to, aby Slovensko už nikdy takúto tragédiu nezažilo, aby mladí nemali strach tu žiť a pracovať a aby sme sa nemuseli za svoju krajinu hanbiť," uzavrel rektor STU.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.