Žilinskí colníci našli takmer 300 fliaš alkoholu s neplatnou známkou

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Žilina 9. marca (TASR) - Žilinskí colníci zabezpečili v jednej z prevádzok takmer 300 fliaš alkoholu s neplatnou kontrolnou známkou, pričom od začiatku roka ide o 19. prevádzku v kraji, v ktorej našli takéto balenia liehu. Išlo o viacero druhov alkoholu, ktorý bol vyložený v regáloch a ponúkaný na predaj zákazníkom aj napriek tomu, že takto označený alkohol už nie je možné predávať. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.

Alkohol bolo potrebné dopredať do konca minulého roka. „Od januára 2018 je totiž možné predávať už len také fľaše alkoholu, ktoré sú označené novou kontrolnou známkou – kolkom. Tie sa začali používať ešte v roku 2014,“ uviedla.

Počet doteraz zabezpečených fliaš v Žilinskom kraji s neplatnou kontrolnou známkou sa približuje k číslu 500 a pochádza z celkovo 19 prevádzok. „Vo väčšine prípadov ide o pomerne exkluzívny alkohol, pričom hodnota najdrahšieho presiahla cenu 230 eur za kus,“ ozrejmila Chríbiková s tým, že niektorí predajcovia ho zabudli vo výklade, iní prehliadli uplynutie termínu na možný predaj.

Aj napriek viacerým upozorneniam zo strany colného úradu a finančnej správy, sa podľa hovorkyne žilinského colného úradu v niektorých predajniach stále vyskytujú spotrebiteľské balenia liehu s kontrolnou známkou vyhotovenou do roku 2014. „Lehota na ich predaj bola opakovane predlžovaná, ale už definitívne uplynula. Viac ako 2 mesiace sa preto takéto balenia liehu podľa platných predpisov považujú za neoznačené,“ uzavrela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.