NHL: Gáboríkova Ottawa prehrala s Calgary

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12), archívna snímka.. Foto: TASR/AP

New York 10. marca (TASR) - Hokejisti Calgary Flames zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Ottawy Senators tesne 2:1. V drese domácich odohral 15:03 minút slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý vyslal tri strely na bránku súpera.

Calgary zaznamenalo druhý triumf a vďaka nemu sa priblížilo na jeden bod k druhej voľnej karte v Západnej konferencii. O jeho góly sa postarali Sam Bennett a Matt Stajan, v 53. minúte znížil z trestného strieľania Jean-Gabriel Pageau, ale "senátorom" sa už vyrovnať nepodarilo. Flames podržal brankár David Rittich, ktorý zaznamenal 29 úspešných zákrokov. V druhej tretine výborným zákrokom ľavým betónom vychytal Gáboríkovu šancu. "Máme dva body a to je to najdôležitejšie. Nezáleží na tom, že som nedosiahol shutout, ten môže prísť v ďalšom zápase," povedal pre nhl.com. "Zobrali sme dva body a letíme domov. Máme za sebou dobrý trip," uviedol Stajan.

Detroit pokračuje v slabých výkonoch, na ľade Columbusu prehral 2:3 a negatívnu sériu natiahol už na šesť zápasov. Naopak, Blue Jackets vyhrali štvrtý duel v rade. V ich drese zaznamenal dva góly obranca Seth Jones, ktorý v uplynulých ôsmich stretnutiach nazbieral už desať bodov (5+5). "Padá mi to tam. Niekedy sa podaria takéto série a potom máte 15-20 zápasov bez bodu. Taký je hokej," povedal.

Tesný triumf zaznamenali aj hráči Dallasu, ktorí doma zdolali Anaheim 2:1. Stars prehrávali od 18. minúty po góle Ryana Getzlafa, no v tretej tretine dokázali otočiť stav. O vyrovnanie sa postaral Devin Shore a triumf zariadil v 55. minúte Jamie Benn, obaja skórovali v presilovkách. "Bolo to super. Držali sme sa svojho herného plánu, tvrdo sme pracovali, mali sme pár presiloviek a využili sme ich," povedal Benn.

Najviac gólov padlo vo Vancouveri, kde domáci Canucks prehrali s Minnesotou 2:5. Hosťujúci Eric Staal zaznamenal už svoj 37. gól v sezóne a na konte má už 68 bodov.

Sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - DETROIT RED WINGS 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 16. Calvert (Wennberg, Savard), 22. Jones (Panarin, Atkinson), 29. Jones (Jenner, Vanek) – 16. Helm (Glendening, Witkowski), 57. Athanasiou (Abdelkader, Green). Brankári: Bobrovskij - Coreau, strely na bránku: 36:24, 17.284 divákov.

OTTAWA SENATORS - CALGARY FLAMES 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Pageau (tr. strieľanie) – 5. Bennett (Ferland, Kulak), 52. Stajan (Lazar, Gaudreau). Brankári: Condon - Rittich, strely na bránku: 30:37, 14.498 divákov.

DALLAS STARS - ANAHEIM DUCKS 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 49. Shore (Seguin, Benn), 55. Benn (Klingberg, Seguin) – 18. Getzlaf (Perry, Rakell). Brankári: Lehtonen - Miller, strely na bránku: 37:27, 18.532 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - MINNESOTA WILD 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 1. Del Zotto (Horvat, Gagner), 28. Jokinen (Gudbranson, D. Sedin) – 2. Parise (Niederreiter, Dumba), 23. Cullen (Ennis, Coyle), 36. Staal (Granlund, Spurgeon), 60. Coyle (Cullen), 60. Foligno (Olofsson, Winnik). Brankári: Nilsson - Dubnyk, strely na bránku: 32:36, 17.918 divákov.