Pri rukojemníckej dráme zahynuli tri ženy, polícia už pozná strelca

Muž zadržiaval rukojemníčky v ústave takmer osem hodín bez akejkoľvek komunikácie s políciou, zatiaľ čo zásahový tím uzavrel oblasť. Po vniknutí do objektu polícia našla mŕtve telá útočníka a troch žien. Foto: TASR/AP

Yountville 10. marca (TASR) - V kalifornskom ústave starostlivosti o vojnových veteránov vypukla v sobotu dráma, keď muž so strelnou zbraňou zadržiaval tri zamestnankyne zariadenia ako rukojemníčky. Nikto zo štvorice incident neprežil, informovala v sobotu agentúra AP.

Útočník so strelnou zbraňou prenikol na rozlúčkovú oslavu jedného zo zamestnancov zariadenia. Muž zadržiaval rukojemníčky v ústave takmer osem hodín bez akejkoľvek komunikácie s políciou, zatiaľ čo zásahový tím uzavrel oblasť. Po vniknutí do objektu polícia našla mŕtve telá útočníka a troch žien.

Obete boli zamestnankyne neziskovej organizácie poskytujúcej liečbu veteránom vojny v Iraku a Afganistane ohľadne posttraumatického stresového syndrómu.

Guvernér štátu Kalifornia Jerry Brown a jeho žena Anne vyjadrili sústrasť priateľom a rodinám žien.

Identifikovali strelca z ústavu pre vojnových veteránov

Polícia identifikovala strelca, ktorý v piatok zabil v ústave pre vojnových veteránov v kalifornskom meste Yountville tri pracovníčky. Ide o 36-ročného bývalého vojaka Alberta Wonga. Po rukojemníckej dráme ho takisto našli mŕtveho, informovala v sobotu agentúra AP.

Wong bol zaradený do programu na liečenie posttraumatickej stresovej poruchy. Z programu ho však vyradili.

Dve z jeho obetí, 29-ročná Jennifer Gonzalesová a 42-ročná Jennifer Golicková, boli terapeutky, ktoré sa starali o veteránov trpiacich posttraumatickou stresovou poruchou v rámci programu Pathway Home. Treťou obeťou je Christine Loeberová, riaditeľka tohto programu.

Podľa AP Albert Wong aktívne slúžil v americkej pechote od mája 2010 do augusta 2013. Jeden rok pôsobil aj v Afganistane. Získal viacero vyznamenaní za svoju službu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.