Brazílsky obranca Filipe Luis si zlomil nohu, možno nestihne MS 2018

Filipe Luisom (vľavo). Foto: TASR/AP

Madrid 16. marca (TASR) - Brazílsky obranca v službách Atletica Madrid Filipe Luis utrpel zlomeninu nohy a jeho štart na futbalových MS 2018 v Rusku je ohrozený. Španielsky klub informoval, že zranenie si privodil v druhom polčase štvrtkovej odvety osemfinále Európskej ligy na ihrisku Lokomotivu Moskva. Atletico vyhralo jasne 5:1 a postúpilo.

Luis sa v 60. minúte snažil zblokovať strelu domáceho Edera vnútri šestnástky, no po úspešnom obrannom zákroku utrpel zlomeninu v spodnej časti ľavej nohy. Z ihriska ho transpartovali na nosidlách a piatkové vyšetrenia v Madride potvrdili fraktúru. Atletico zatiaľ neoznámilo dĺžku absencie 32-ročného zadáka, pri podobných zraneniach je to ale minimálne šesť týždňov a v prípade operácie ešte viac. Prvý zápas na MS odohrá Brazília 17. júna proti Švajčiarsku, pripomenula agentúra AP.