Školy sa môžu uchádzať o podporu projektov zameraných na Štefánika

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Bratislava 26. marca (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vyhlásilo spoločnú slovensko-francúzsku výzvu na podávanie žiadostí o financovanie rozvojových projektov na tému I. svetová vojna a osobnosť generála M. R. Štefánika. Cieľom je pripomenúť si historické udalosti z roku 1918. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

Výzva je určená všetkým slovenským a francúzskym základným a stredným školám. "Projekty zamerané na podporu bilaterálnej spolupráce partnerských škôl na Slovensku a vo Francúzsku, na podporu multidisciplinarity, kreatívneho prístupu a prepojenia minulosti so súčasnosťou s dôrazom na budúcnosť budú finančne podporené ministerstvom školstva a francúzskou vládou," uvádza MŠVVaŠ. Realizácia projektov vybraných odbornou komisiou bude prebiehať od septembra do konca novembra.

Vyhlásenie spoločnej výzvy nadväzuje na odborný seminár pre učiteľov, ktorý sa konal 23. januára v priestoroch Múzea mesta Bratislavy.

Podujatie organizované MŠVVaŠ a Metodicko-pedagogickým centrom v Bratislave v spolupráci s Francúzskym inštitútom v Bratislave predstavilo vzdelávacie aktivity, prostredníctvom ktorých sa budú môcť učitelia a žiaci zapojiť do osláv historických výročí v roku 2018. Zároveň odštartovalo spoločnú slovensko-francúzsku iniciatívu, ktorej reálnou podobou je zverejnená výzva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.