Dom ľudového bývania v Šali zaplnia originálne ručne robené šperky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Šaľa 27. marca (TASR) - Originálne ručne robené šperky predstaví prvýkrát verejnosti Alžbeta Kunová na výstave Krása minerálov a polodrahokamov v šperku. Výstava bude sprístupnená od 10. do 27. apríla tohto roka v priestoroch Domu ľudového bývania v Šali. "Ručne vyrábané šperky z minerálov a polodrahokamov, ktoré sú vyhľadávané najmä pre ich pripisovanú liečivú silu, sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Takýto šperk je výnimočný, pretože je originálom a nedá sa sériovo vyrobiť vďaka jedinečnému tvaru kameňa," povedala Ľubica Packová–Zahradárová z Ponitrianskeho múzea, ktoré je zriaďovateľom Domu ľudového bývania.

Alžbetu Kunovú zo Šale upútali kamene v už ranom detstve. Postupne ju svojou silou a energiou začali priťahovať minerály, polodrahokamy i drahokamy v rôznych podobách, veľkostiach, opracovaniach či v surovom stave. Prvý šperk z nich vyrobila pre seba zhruba pred štyrmi rokmi, neskôr začala vyrábať pre blízkych a známych. Výroba šperkov sa tak stala jej koníčkom, ktorému sa venuje dodnes. Minerály a polodrahokamy rada kombinuje so striebrom, bižutérnym kovom, prípadne s meďou. Na výstave Krása minerálov a polodrahokamov v šperku predstaví sólo náušnice, náramky, náhrdelníky, ale aj súpravy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.