Kamery nitrianskej polície odhalili stovky prípadov porušovania zákona

Ilustračné foto Foto: Teraz.sk

Nitra 23. apríla (TASR) – Nesprávne parkovanie, znečisťovanie verejného priestranstva, ale aj fyzické napadnutia odhalili vlani operátori kamerového systému nitrianskej mestskej polície (MsP). Celkovo zaznamenali 1291 rôznych udalostí, pri ktorých bol porušený zákon.

Ulice Nitre monitoruje celkovo 48 bezpečnostných kamier, 29 z nich je umiestnených v starom meste, zvyšné sú na sídliskách Klokočina, Chrenová a v okrajových častiach Dolné Krškany a Dražovce. „V roku 2017 pribudli štyri kamery a z rozpočtu mesta ďalších päť nových monitorovacích miest. V decembri 2017 nám bola Radou vlády pre kriminálnu prevenciu schválená dotácia vo výške 20.000 eur na čiastočnú obnovu kamerového systému," informoval náčelník MsP v Nitre Erik Duchoň.

Ako pripomenul, investície do modernizácie kamerového systému prebiehajú aj v roku 2018, kedy bude vymenených osem analógových kamier a dôjde aj k rozšírenie záznamového zariadenia. Mestský kamerový systém v súčasnosti obsluhujú šiesti zamestnanci so zdravotným postihnutím, z ktorých dvaja vypomáhajú aj na operačnom pracovisku.

Doterajšie skúsenosti s kamerovým systémom podľa Duchoňa ukazujú, že jeho rozširovanie a modernizácia majú svoje opodstatnenie. Pri odhaľovaní trestnej činnosti či vyšetrovaní často pomáha aj štátnej polícii. „Na žiadosť policajného zboru naši operátori vlani prezreli alebo zálohovali celkom 323 prípadov. Išlo zväčša o priestupky, porušenia zákona, dopravné nehody, vytváranie čiernych skládok a podobne. Záznamy z kamerového systému sa poskytovali aj pri páchaní trestnej činnosti ako boli krádeže a výtržnosti," dodal Duchoň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.