Cyperskú políciu kritizovali za hrubé zaobchádzanie so zadržanými

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nikózia 26. apríla (TASR) - Cyperská polícia musí efektívne reagovať na prípady fyzického zneužívania väzňov po tom, čo sa objavili "dôveryhodné správy", že policajti fackovali, udierali a kopali osoby zadržané vo väzbe. Podľa agentúry AP to vo štvrtok vo svojej správe uviedol Európsky výbor na zabránenie mučenia a neľudského či ponižujúceho zaobchádzania alebo trestania (Výbor CPT).

Medzi obeťami takéhoto zaobchádzania zo strany cyperskej polície mali byť aj cudzinci. Príslušníci polície musia pochopiť, že takéto hrubé zaobchádzanie je trestný čin, za ktorý budú stíhaní, uvádza sa ďalej v správe Výboru CPT.

Cyperské úrady poukazujú na politiku "nulovej tolerancie" v súvislosti s takýmto správaním a upravili aj výcvik policajtov, píše AP. Vyšetrovanie prípadov údajného zneužívania zverili generálnej prokuratúre.

Výbor CPT v správe okrem iného vyzýva Cyprus aj na vybudovanie novej psychiatrickej kliniky, pretože tá súčasná je "značne pod štandardom". Zároveň odporučil cyperským úradom zmiernenie preplnenosti väzníc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.