Na D1 sa prevrátila cisterna s benzínom, vodič nehodu neprežil

Vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v pondelok 30. apríla 2018 na diaľnici D1 pri Dubnici nad Váhom, si vyžiadala jeden ľudský život. Cisterna prevážajúca benzín sa prevrátila mimo cestu. Foto: TASR - Facebook Prezídia HaZZ

Dubnica nad Váhom 30. apríla (TASR) - Hasiči momentálne odstraňujú následky vážnej dopravnej nehody, ktorá sa stala na 141. kilometri diaľnice D1 pri Dubnici nad Váhom. Nehoda si vyžiadala jeden ľudský život.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová, cisterna prevážajúca benzín sa prevrátila mimo cestu, nehodu vodič neprežil.

„Hasiči momentálne vyslobodzujú vodiča z kabíny, na vozidle vykonávajú protipožiarne opatrenia a zachytávajú unikajúce kvapaliny. Diaľnica je na tomto úseku uzavretá, upozorňujeme vodičov, aby sa mu vyhli,“ doplnila Farkasová.

„Podľa doterajších zistení 33-ročný vodič z okresu Žilina jazdil s nákladným motorovým vozidlom s cisternou po diaľnici D1 smerom od Bratislavy smerom do Žiliny. Zo zatiaľ nezistených príčin zišiel mimo cestu na pole, kde sa s plne naloženou cisternou prevrátil. Na miesto dopravnej nehody je prizvaný aj súdny znalec. Doprava po diaľnici D1 je z bezpečnostných dôvodov odklonená, hrozí nebezpečenstvo výbuchu. Dopravu riadi polícia,“ informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.