V Luhačoviciach otvoria kúpeľnú sezónu pestrým trojdňovým podujatím

Zámok Luhačovice, archívna snímka. Foto: Zámok Luhačovice

Bratislava/Luhačovice 8. mája (TASR) – Tradičné podujatie pre verejnosť Otváranie prameňov pripravuje moravské mesto Luhačovice. Trojdňový pestrý program sa uskutoční od 11. do 13. mája aj na Kúpeľnom námestí a ďalších verejných priestranstvách. Jeho novinkou je rozšírenie pouličného jarmoku remesiel na dva dni (11.-12.5.).

"Je to začiatok kúpeľnej sezóny a otvárací festival patrí medzi najobľúbenejšie podujatia pre všetky generácie. Ľudia sa počas neho radi promenádujú po kúpeľnom areáli a rozsiahlom revitalizovanom parku," uviedla pre TASR Diana Podškubková zo spoločnosti Lázně Luhačovice, ktorá ho tradične pripravuje s mestom a ďalšími spoluorganizátormi.

Najmenší návštevníci sa potešia najmä divadelným rozprávkam či letovým ukážkam dravcov. Okrem historických áut nebude chýbať ani jazda na historických bicykloch. S módnou prehliadkou sa predstaví Luhačovický okrášľovací spolok, galéria Elektra otvorí výstavu kresieb Josefa Polášeka Lidé a krajina, ktorá potrvá do konca mája.

Záujemcovia o zdravie sa môžu zapojiť do relaxačných aktivít. Každý deň budú koncerty rôznych hudobných žánrov. S rezkou dobovou muzikou spred takmer sto rokov sa predstaví pezinská kapela Funny Fellows. Zaspieva aj Petra Janů so skupinou Amsterdam, nebude chýbať cimbalovka a iné ľudové piesne najmä na záverečnom koncerte Návrat k tradíciám. Po rannej nedeľnej omši v kostole Svätej rodiny sa na svätenie prameňov vydá sprievod s kňazom. Pri každom minerálnom prameni tento obrad doplní folklórny program.

Festival sa uskutoční s podporou Zlínskeho kraja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.