Šaľa plánuje opraviť telocvičňu na ZŠ s MŠ Bernolákova

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Šaľa 9. mája (TASR) – Šalianska radnica plánuje zrekonštruovať telocvičňu na Základnej škole (ZŠ) s materskou školou (MŠ) Bernolákova 1. V rámci projektu za takmer 43.000 eur chce mesto opraviť strechu budovy a vymeniť radiátory v jej interiéri.

Podľa vypracovaného odborného posudku sú strešné konštrukcie telocvične v havarijnom stave a je nutná ich oprava. Magistrát plánuje financovať stavebné práce prostredníctvom účelovej dotácie z ministerstva školstva, ktorá by mohla vykryť 90 percent nákladov. Po schválení v mestskom zastupiteľstve zaplatí zvyšnú sumu mesto zo svojho rozpočtu.

Ako informovala radnica, v prípade schválenia spolufinancovania a pridelenia dotácie budú rekonštrukčné práce zamerané na hydroizoláciu, zateplenie a rekonštrukciu strechy. Okrem toho dôjde aj k výmene radiátorov a k ich prekrytiu.

Mesto už v minulosti vďaka dotáciám z ministerstva školstva získalo v roku 2016 50.000 eur na rekonštrukciu telocvične ZŠ Ľ. Štúra a 3500 eur na športové náradie. V roku 2017 bola mestu pridelená dotácia 40.000 eur na opravu strechy ZŠ J. Hollého.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.