Hlavné námestie Hlohovca rozkvitlo kvetmi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Hlohovec 12. mája (TASR) – Námestie sv. Michala v Hlohovci rozkvitlo v sobotu kvetmi. Počas v poradí už devätnásteho májového kvetinového trhu je plné pestrofarebných hlavičiek jarných i letných druhov, vybrať si možno zo sadeníc i rezaných kvetov. Ponuku dopĺňa kultúrny program, ktorý potrvá až do 14.hodiny.

"Deň kvetov sa stal obľúbeným podujatím domácich i obyvateľov okolitých obcí," uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová. Ponuka je, ako uviedla, vždy široká. Aj tento rok sú na predaj črepníkové i sušené kvety, okrasné kroviny i záhradné doplnky. Pestovatelia citrusov majú možnosť dať si zaštepiť svoje vlastné výpestky.

"Novinkou tohto roka sú detské tvorivé dielničky v parku pri fontáne, najmenší Hlohovčania môžu tvoriť kvety z krepu, odpadového papiera či papierové kytičky," dodala hovorkyňa. O kultúrny program sa stará Mestské kultúrne centrum. Po minuloročnom úspechu sa vracajú Tambores so svojou bubnovou šou, predstavia sa hlohovské mažoretky Sašetky i folklórny súbor Inovček.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.