V národnom parku Virunga v KDR uniesli dvoch britských turistov

V národnom parku Virunga v Konžskej demokratickej republike (KDR) uniesli dvoch britských turistov. Ilustračná snímka. Foto: TASR/ap

Ankara 12. mája (TASR) - V národnom parku Virunga v Konžskej demokratickej republike (KDR) uniesli dvoch britských turistov, informovala v sobotu agentúra Anadolu.

Park sa nachádza v provincii Severné Kivu na východe krajiny. Turistov uniesli, keď sa vracali do mesta Goma. Únoscovia zastavili ich vozidlo a jedného zo strážcov parku, ktorý Britov sprevádzal, zabili. Po dosiaľ neznámych ozbrojencoch a unesených pátrajú bezpečnostné zložky.

Únosy i zabíjanie cudzincov a pracovníkov národných parkov v krajine sú pomerne bežné, konštatovala Anadolu.

Pri aprílovom útoku neznámych páchateľov v národnom parku Virunga zahynulo päť strážcov a jeden vodič. Niekoľko mesiacov predtým zabili ozbrojenci dvoch expertov OSN.

Park Virunga, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO, je domovom zhruba štvrtiny zostávajúcich horských goríl žijúcich vo voľnej prírode a zároveň jedným z najpestrejších biotopov Afriky.

Od roku 1996 bolo zavraždených vyše 130 strážcov tohto národného parku.

Východ KDR je zväčša bezprávny a sužovaný konfliktom medzi vládou a rôznymi povstalcami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.